Menü Forumlar Popüler İçerikler Arama
Baş Ağrısı

Baş Ağrısı

Baş ağrısı, başta, bazen de boyun ya da sırtın üst kısmında gerçekleşen ağrılara verilen ortak addır. Yaygın ağrı şikâyetlerinden biridir ve hemen hemen tüm insanlar değişik sebeplerle baş ağrısından mustarip olurlar.

Baş ağrıları genellikle geçicidir ve kendiliğinden yok olur. Ortak nedenler stres, migren, göz yorgunluğu, dehidrasyon, düşük kan şekeri ve sinüzittir. Daha ender nedenler menenjit, ensefalit, beyinsel anevrizmalar, aşırı yüksek tansiyon ve beyin tümörleri gibi tehlikeli hastalıklar da olabilir. Baş ağrıları daha çok kadınlarda görülmekte olup adetli yıllarda vücutlarında östrojen düzeyinin değişmesinden dolayı ve menstrüasyonun orta stajından önce ya da staj süresince olmaktadır.

Geçici bir baş ağrısının tedavisi Aspirin, Parasetamol ya da İbuprofen gibi satın alınabilen ağrı kesicilerle yapılabilir. Ancak bazı baş ağrı türleri diğer, daha uygun olan tedavilere ihtiyaç duyar. Bir baş ağrısının, diğer sebeplerden ötürü kuvvetlenmesi mümkündür.

Beyin, ağrılara nosiseptörleri olmadığından duyarlı değildir. Başın birçok kısmı, örneğin derisi, yüz, ağız ve boğazdaki sinirler acıyabilir. Meninjler ve kan damarları ağrılara duyarlıdır. Baş ağrılarının olması ekseriyetle meninjlerde ve kan damarlarında olan traksiyonlar ya da iritasyonlardır. Beyin ve omuriliğin etrafındaki membran, nosiseptörlerle doludur. Bu nosiseptörlerin stimülasyonuyla baş ağrılarının olduğu düşünülmektedir. Aynı şekilde, baştaki kaslar ağrılara duyarlı olabilmektedir.

Baş ağrısı türleri


Şiddetli ve ani başlayan baş ağrıları: Kişi hayatında ilk kez, çok şiddetli ve yaklaşık 1 dakika içinde en yüksek şiddetine ulaşan baş ağrısı tarif ediyorsa subaraknoid kanamadan şüphe edilebilir. Subaraknoid kanama, beyin damar duvarlarındaki anomaliden kaynaklanan balonlaşma şeklinde tarif edilebilecek anevrizmaların yırtılması sebebiyle oluşur. Baş ağrısı bazı hastalar tarafından 'başımın içinde bir şey patladı' şeklinde de ifade edilir. Yakınması olmayan hastada ani ve şiddetli baş ağrısı ile bilinç değişiklikleri, uyku hali, bulantı, kusma, ışık hassasiyeti, epilepsi nöbetleri gözlenebiliyor. Hastaların yaklaşık dörtte biri ilk 24 saat içinde kaybedilebiliyor. Bu sebeple hastanın acil olarak hastaneye ulaştırılması gerekir.

Şiddetlenen ve geçmeyen baş ağrısı: Baş ağrısı altta yatan tehlikeli bir hastalık olmaksızın da sık görülmesine rağmen, eğer ağrı gittikçe artıyorsa mutlaka önemsenmelidir. Sigara içen ve doğum kontrol hapı kullanan genç bir kadında gittikçe şiddeti artan baş ağrısı, beyin venlerinde pıhtılaşma sonucu meydana gelen serebral sinüs trombozu gibi hızla tedaviye başlanması gereken bir hastalığın işareti olabilir.

Sarf edilen efor ile ortaya çıkan baş ağrısı: Egzersiz, hapşırmak ya da ıkınmak gibi kafa içi basıncının artması nedeniyle baş ağrısı oluşması, kafa içinde yer kaplayan bir oluşumu akla getirir. Beyin tümörleri, anevrizmalar bu tip baş ağrısına neden olabileceği gibi, genç, orta yaş şişman kadınlarda daha sık gözlenen, beyin omurilik sıvısının basıncının artmasının neden olduğu psödotümör serebri gibi hastalıklar da buna sebep olabilmektedir.

Travma sonrası ortaya çıkan baş ağrısı: Özellikle trafik kazaları gibi şiddetli kafa travmalarının ardından kafa kemiklerinde kırıklar, beyin dokusunda veya beyin zarları arasında kanamalar oluşabilir. Daha az sıklıkta beyin zarları arasında sızıntı şeklindeki kanamalar başlangıçta bulgu vermeyip, travmadan günler hatta aylar sonra baş ağrısı ve denge bozukluğu gibi bulgularla ortaya çıkabilir.

Uyuşma, güçsüzlük, görme bozukluğu, konuşma güçlüğü gibi nörolojik semptomların eşlik ettiği baş ağrısı: Baş ağrısı ile bu nörolojik işaretlerin görülmesi beyin dokusunda problem olduğunu bildirir. Yukarıdaki hastalıklara ek olarak örneğin inme hastalarının %10'unda inme öncesinde baş ağrısı görülebilmektedir.

Düzelmeyen baş ağrıları: Baş içinde yer kaplayan lezyonlar, tümör, kafa içi basınç artışı, merkezi sinir sistemi enfeksiyonları gibi beyinde yapısal olarak değişiklik, iritasyon yapan pek çok hastalık dirençli baş ağrısı şeklinde görülebilir.

Yüksek ateş, uyku hali, kafa karışıklığı ya da vücut döküntüsünün eşlik etmesi: Menenjit beyni çevreleyen zarların, ensefalit ise beyin dokusunun enfeksiyon etkenleri ile oluşan iltihabi hastalıktır. Bu hastaların hemen tamamında giderek şiddeti artan baş ağrısı görülür. Baş ağrısı ile yüksek ateş, halsizlik, uyku hali olması kesinlikle beynin enfeksiyondan etkilendiğini akla getirmeli. Merkezi sinir sistemi enfeksiyonları da ölümcül olabilen veya sakatlığa yol açabilen hastalıkları oluşturur.

İleri yaşta yeni başlayan baş ağrıları: Temporal arterit, 50 yaş üstü bireyleri etkileyen tehlikeli bir hastalıktır. Orta ya da şiddetli, gittikçe artan baş ağrısına, halsizlik, eklem ağrıları, görmede azalma, çiğnerken yorulma gibi semptomlar eşlik edebilir. Erken tedavi edilmemesi kalıcı görme kaybına ve beyin hasarına yol açabilir. Yine ileri yaşlarda ortaya çıkan baş ağrıları beyin damar hastalıkları ile beyin tümörlerini akla getirmelidir.

Baş ağrısı tedavi yöntemleri nelerdir?

  • Strese dayalı baş ağrısıyla mücadele etmenin ilk yolu olarak aklınıza hemen bir ağrı kesici ilaç içmek gelmemeli. Çünkü ağrının önüne geçmenin doğal yolları mevcut. Migrene dayalı bir ağrı ise yaşadığınız, karanlık ve sessiz bir odada yatarak krizi atlatmayı tercih edebilirsiniz.
  • Şakaklarınıza, kaşlarınızın arasından alnınıza doğru ve burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına doğru cildinizi gererek masaj yapabilirsiniz.
  • Sıcak duş, vücudunuzda gevşeme hissi yaratır. Duşa girmezseniz, ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletebilirsiniz. Ardından su ılık olana kadar soğuk su ekleyebilirsiniz. Ayak banyosundan sonra çorap giyin ve dinlenmek üzere yatın. Beyinde yükselen kan akışı bu şekilde ayaklara aktarılır ve baş ağrısı sona erebilir.
  • Bir bezi soğuk suyla ıslatarak ya da poşete buz koyarak başınıza soğuk kompres yapın.
  • Beslenme uzmanları, muz, makarna ve balık yağının baş ağrısına iyi gelen besinler olduğunu söylüyorlar. Ayrıca, acı kahveye bir iki damla limon suyu karıştırarak içmek de baş ağrısına iyi gelebilmektedir.
  • Ağrı kesici kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Ancak, her ağrıda ilaç kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz, bir süre sonra ilaç ağrıları yaşamaya başlarsınız. İlaç bağımlısı olduğunuz için ilacı almadığınızda ağrı başlar. Dolayısıyla mümkün olduğunca ağrı kesici almamakta fayda vardır.
Son Güncelleme : 19.01.2024 14:24:09
Baş Ağrısı ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Facebook Twitter Pinterest whatsapp
Baş Ağrısı Yorumları
şifre

33 Yorum Yapılmış "Baş Ağrısı"
Başımda çok şiddetli ağrı war son 1 aydır miğde bulantısı ve görmemde sorun oluyor hiçbirşeye odaklanamıyorum ağrı kesicilerde fayda etmiyor yardımcı olablrmsn bu konuda lütfen :)
Cemile . 06.07.2013
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
başım da kötü bir ağrı var ense tarafımdan başlıyor beynim sanki sallanıyor gibi sürekli sancı giriyor sonra sağ tarafımı tamamen felç ediyor ağrı başımın sağ tarafına yerleşiyor
Nevin . 25.07.2013
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
ne gozluk kullanıyorum ne de dıslerımde bır problem var,son 2 gundur sıddetlı bas agrısı cekıyorum,hıc bı sekılde yemek yıyemıyorum,2 gunden berı daha bugun sadece 1-2 kasık sekerlı yogurt yıyebıldım,gece agrıdan duramadım ve acıle gıttım bı ıgne vurup gerı gonderdıler bıde majezık verdıler,hastane kokusundan nefret edıyorum hastaneye gıtmek ıstemıyorum,dogal yollardan agrıma bı care bulmak ıstıyorum ne olur yardım edın :(
Hüseyin . 05.07.2013
CEVAP YAZ
MRB BAŞIM SON 5-6 YILDIR SÜREKLİ AĞRIYOR AMA SON BİR HAFTADIR BU KADAR ŞİDDETLİSİ HİÇ OLMAMIŞTI GÖZ DOKTORUMA GİTTİM GÖZLÜKTENMİ KAYNAKLANIYOR DİYE GÖZLÜĞÜMÜ DEŞİTİRDİM HALA AYNI YARIN DİŞ DOKTORUMA GİDECEĞİM ORADAN DA ÇÖZÜM ALAMAZSAM NÖROLOJİ DOKTORUNA GİDECEĞİM AMA BİR FİKRİ OLAN VARSA YORUM BEKLİYORUM AĞI ENSE KÖKÜNDEN GÖZLERİME GELİYOR BİR SAĞDA BİR SOLDA
Zafer . 04.06.2013
CEVAP YAZ
Stresli ve yorgun bir dönemden geçiyorum. Sürekli eğilerek ders çalıştığım için boyun ve omuz ağrısı şikayetlerik var. Bir kaç gündür de üzerimde grip gibi bir kırgınlıkla sanki kafamın içinde bir şey akıyormuşcasına bir ağrı ile düşmeyen ateşim var. Kulak arkalarımdan omuzlarıma kadar inen bir baş ağrısı. Gözlerimde ağrıyor. Ciddi bir durum olabilir mu?
İlknur . 12.01.2016
CEVAP YAZ
ben 19 yaşındayım öncelleri başım ağrırıdı ama sonra geçerdi son 1 aydır ağrılar şiddetlenmeye ve uzun sürmeye başladı başım çatlayacakmış gibi oluyor bu ağrılardan dolayı kendimi çok yorgun ve halsiz hissediyorum sanki tüm enerjimi çalmışlar göz kapaklarımı bile açamıyorum lütfen yardımcı olur musunuz beynimde tümör olabilir mi
Gökhan . 09.02.2013
CEVAP YAZ
15 yasındayım süreklı ağrıyo ama belırlı bıyerde deyıl ve cok siddetli gecenlerde hastanenın acıl servısın götürüldüm kan tahlılı yapıp sınüzıt olduğunu sôyledıler kulandığım ılackar bıse yaramadı dün beyın cerahısıne gıtım tomagrafı ıstedı sızce doğru bı ıstekmı korkuyorum da cevap verısenız mutlu olucam
Damla . 12.07.2013
CEVAP YAZ
BASIMA BIRDEN AĞRI GIRIYOR BICAK SAPLAR GIBI SONRA GECIO TEKRAR BASLIO NEDEN OLABILIR Editör Mesajı : sinüzit olabilirsiniz kısa sürede bir uzmana görünmenizi tavsiye ediyoruz. Aksi taktirde daha büyük olaylara yol açabilir
Df . 25.05.2013
CEVAP YAZ
merhaba benim başım genelde sık aralıklarla ağrır ama bu seferki ağrı kafatasımın sol üst kısmı ve boynumun sol tarafında sanki damarda bir çekilme hissi ve ağrı oluyor. bu ağrı yeni başladı bir haftadır sürüyor. grip oldum ondan sonra başladı ve geçmedi .teşekkür ederim
İsmihan Erdoğan . 14.01.2014
CEVAP YAZ
Başım şu son bir aydır sürekli ağrıyor şakaklardan giriyor hiç geçmiyor bazen unutuyorum ağrıdığını ama herşeye rağmen her saniye ağrıyor dayanamıyorum bazen bununla birlikte bütün dişlerimde ağrıyor inanılmaz bir ağrı çekiyorum napmalıyım yaşım daha 18
Betül . 16.06.2013
CEVAP YAZ
yaklaşık on gündür başımda bi ağrı var daha önce böle bi sıkıntım yoktu.işimle ilgili sıkıntılı bi dönemden geçtim.iş sıkıntım geçti ama baş ağrısı kaldı.neşem kalmadı konuşma isteksizliği halsizlik karamsar biri oldum.
Kemal Tuna . 28.05.2013
CEVAP YAZ
başım hiç agrımıyor ama halsizlik oluyor ne yapmalıyım cvp gönderirseniz sevinirim Editör Mesajı : Beyzanur hanım tansiyon probleminiz olabilir
Beyzanur . 29.05.2013
CEVAP YAZ
benim çok kötü başağrılarım oluyor bazen günde 4 veya 5 tane arı kesici aldığım oluyor boynumdan başıma dağılıyor dayanılacak gibi değil napcam bilmiyorum pskolojimi bile etkiliyor
Ayşe Kandemir . 10.07.2013
CEVAP YAZ
başımın sağı ve sağ gözüm şiddetli ağrıyordu parol ağrı kesici içtim ertesi gün gözümdeki ağrı azaldı fakat ağrı kafamın arkasına doğru vurdu bu ağrı neyin belirtsi olabilir
Leyla . 14.04.2015
CEVAP YAZ
benım önceleri başım agrır agrı kesici alınca geciyodu ama son 5-6 aydır başıma agrı gırınce en az 3-4 gün gecmek bilmiyo ne olur bi care söyleyin
Rabia . 22.02.2013 22:28:22
CEVAP YAZ
baş ağrısı ve bulantı kusma devamlı oluyor. başdönmesi de var 5 aydır devam ediyor ve birde tansuyon devamlı düşüyor sizce neden
Seher . 14.07.2013
CEVAP YAZ
arkadaşlar onu bunu bilmem ama baş ağrısının şifası deniz suyudur bide baş ağrıdımı karanlık ve sessiz bi odada 1 saat kestirin
Mehmet . 22.06.2013
CEVAP YAZ
bakarmısınız başım cok agrıyor saçlarım kalın oldugundan bunun çözümü nedirr başımı kestirince geçıyor
Beytullah . 16.06.2013
CEVAP YAZ
başımın sağına göz üstüne 2 gündür iğne batıp çıkıyor gibi oluyor aralıklarla neden olabilir?
Berkay . 01.02.2014
CEVAP YAZ
Sıkıntıdan stresten başımın yarısı ağrıyor gözüm görmüyor başım ağır geliyor vucuduma
Neşe . 19.02.2013 19:50:59
CEVAP YAZ
hayır bende tansiyon mansiyon yok cvp yazarsanız sevinirim yanlış anlaşılma olmasın
Beyzanur . 31.05.2013
CEVAP YAZ
baş agrısı için siyah çörek otu yiyin, ister çigneyin ister suyla yutun
Sümeyra . 01.08.2013
CEVAP YAZ
son bir ayda başağrısı oluyor birden uyku geliyor lütfen yardımcı olun
Arzu . 06.04.2013
CEVAP YAZ
Basima sag tarafdan keskin bi agri aaci giriyo nedeni ne olabilir
Eliff . 28.01.2014
CEVAP YAZ
üç gündür başım çok ağrıyor tansiyonum da düşük çıkıyor sizce nede
Dönüş . 11.07.2013
CEVAP YAZ
benim assa eğdiğimde basımı ağrı hissediyorum nedeni ne olabilir
Serkan Şimşek . 30.04.2013
CEVAP YAZ
dün gece baş ağrısından uyuyamadım galiba sünüzüt başladı bende
İsmail . 04.02.2013 14:14:58
CEVAP YAZ
benimde cok başım agrıyor neden agrıyor tasiyondan olurmu
Süleyman Alkaya . 12.07.2013
CEVAP YAZ
Cemile ve ayşe kandemir, muhtemelen migreniniz var.
Hugo . 15.07.2013
CEVAP YAZ
benim co sık basım ağrıyo sebebleri nler acaba
Ebru . 02.04.2013
CEVAP YAZ
inanılmaz bir baş ağrısı çekiyorum
Banu . 07.06.2013
CEVAP YAZ
başım çok ağrıyor ne yapmalıyım?
Eda . 10.06.2013
CEVAP YAZ
bas ağrısı berbat bısı
Yasın Yıldırım . 12.05.2013
CEVAP YAZ
Baş Ağrısının Göze Vurması
Baş Ağrısının Göze Vurması
Baş ağrısını göze vurması, küme tipi baş ağrısının belirtisidir. Küme tipi baş ağrısı çok şiddetli bir baş ağrısı olup gök çevresinde ve arkasında görülen ve atak şeklinde gelen bir ağrı çeşididir. Gece uykudayken genellikle uykudan uyandıracak derec...
Baş Arkası Ağrısı
Baş Arkası Ağrısı
Baş arkası ağrısı, Başın arka tarafında oluşan ağrılar ön tarafta oluşan ağrılara nazaran daha az görülmektedir. Bu tip ağrılar migren, boyunda oluşan kas spazmları ve stres nedeni ile ortaya çıkabilir. Başın arkasında oluşan ağrılar ayrıca duruş boz...
Kulak ve Baş Ağrısı
Kulak ve Baş Ağrısı
Baş ağrıları, genellikle göz bozukluklarına ya da yaşla birlikte gelişen yakın görme azalmasına bağlı göz yorgunluğuna neden olabilir. Ayrıca bu ağrılar,Hipertansiyona, burun, kulak, sinüs ve diş hastalıklarına bağlı olabilir. Aynı zamanda gözlük, il...
Burun Kanaması ve Baş Ağrısı
Burun Kanaması ve Baş Ağrısı
Burun kanaması ve baş ağrısı, Burun kanamaları genellikle her kesin günlük hayatında karşılaştığı olağan bir durumdur. Hangi insan olursa olsun bir yakınının burnu kanadığında hemen telaşa kapılır. Oysa birçok burun kanaması nedeninin çok önemsenecek...
Başın Sağ Tarafında Ağrı
Başın Sağ Tarafında Ağrı
Başın sağ tarafında ağrı, birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Ağrı yaşam tarzından, stresten, migrenden, gerginlikten, depresyondan, omuz ve boyun zedelenmesi ya da farklı hastalıklardan dolayı ortaya çıkabilir. Başın sağ tarafında oluşum gö...
Baş Ağrısı İçin Dua
Baş Ağrısı İçin Dua
Baş Ağrısı İçin Dua, Baş ağrısından çaresizlik içinde kıvranıyorsanız manevi reçetelerin birini sadakat ya da samimiyetle okuduğunuzda Allah'ın izniyle şifa bulursunuz. Baş ağrısı çok uyumaktan, çok söylemekten, gam ve açlıktan olur, başta olan damar...
Alkol Sonrası Baş Ağrısı
Alkol Sonrası Baş Ağrısı
Alkol sonrası baş ağrısı, insana eziyet gibi gelir. Peki, alkol kullandıktan sonra neden baş ağrısı olur ve bu baş ağrısı nasıl geçer? Bu makalemizde alkol sonrası meydana gelen baş ağrısını inceleyip ağrılardan kurtulma yöntemlerini sıralayacağız.Al...
Enseden Gelen Baş Ağrısı
Enseden Gelen Baş Ağrısı
Enseden gelen baş ağrısı, baş ağrısı şikâyetleri içerisinde en tehlikeli sağlık sorunudur. Hastalığın ciddiyeti enseden gelen baş ağrısının beyinde bulunan ve bir çeşit baloncuk olarak adlandırılan anevrizmayı yüksek tansiyon tarafından tetiklenebile...
Çürük Diş Baş Ağrısı Yaparmı
Çürük Diş Baş Ağrısı Yaparmı
Çürük diş baş ağrısı yapar mı, dişler zamanla bakımsızlıktan, bazı enfeksiyonlardan, mikroplardan veya farklı hastalıklardan dolayı çürüyebilir ya da farklı şekillerde yıpranabilir. Dişlerin çürümesi ya da dişlerde farklı hastalıkların oluşması şidde...
Kansızlık Baş Ağrısı Yaparmı
Kansızlık Baş Ağrısı Yaparmı
Kansızlık baş ağrısı yapar mı, kansızlık damar içerisinde dolaşan alyuvar oranının ya da hemoglobin içeriğinin bireyin cinsiyet ve yaşına bağlı olarak normal değerlerin daha altına düşmesi olarak tanımlanabilir. Demir eksikliği nedeni ile ortaya çıka...
20 Lik Diş Baş Ağrısı Yaparmı
20 Lik Diş Baş Ağrısı Yaparmı
20'lik diş baş ağrısı yapar mı, Diş hekimlerinin genellikle hepsi 20'lik dişlerin çürümeye başlamadan önce çekilmesini tavsiye etmektedirler. 20'lik dişler insanların 20 yaşından sonra çıkmaya başlar ve en arkadaki dişlerdir. Kimi insanda 20 yaşta çı...
Baş Ağrısı ve Baş Dönmesi
Baş Ağrısı ve Baş Dönmesi
Baş dönmesinin tıbbi terminolojideki adı vertigo 'dur. Vertigo, kişinin etrafındaki objeleri kendi etrafında dönüyormuş gibi hissetme halidir. Bunun dışındaki baş dönmesi çeşitleri vertigo olarak ifade edilmez. Hastaların kendisini kötü hissetme, den...

 

Baş Ağrısının Göze Vurması
Baş Arkası Ağrısı
Kulak ve Baş Ağrısı
Burun Kanaması ve Baş Ağrısı
Başın Sağ Tarafında Ağrı
Baş Ağrısı İçin Dua
Alkol Sonrası Baş Ağrısı
Enseden Gelen Baş Ağrısı
Çürük Diş Baş Ağrısı Yaparmı
Kansızlık Baş Ağrısı Yaparmı
20 Lik Diş Baş Ağrısı Yaparmı
Baş Ağrısı ve Baş Dönmesi
Boyundan Gelen Baş Ağrısı
Adet Öncesi Baş Ağrısı
Baş Ağrısı İçin Ne Yapılmalı
Şeker Hastalığı Baş Ağrısı Yaparmı
Gebelikte Baş Ağrısı Ne Zaman Başlar
Gece Baş Ağrısı
Başın Sol Tarafında Ağrı
Göz Bozukluğu Baş Ağrısı Yaparmı
Baş Ağrısı Masajı
Kolesterol Baş Ağrısı Yaparmı
Depresyon Baş Ağrısı
Baş Ağrısı Mide Bulantısı
Tansiyon Baş Ağrısı Yaparmı
Strese Bağlı Baş Ağrısı
Yarım Baş Ağrısı
Baş ve Boyun Ağrısı
Gebelikte Baş Ağrısı
Adet Döneminde Baş Ağrısı
Popüler İçerik
Boyundan Gelen Baş Ağrısı
Boyundan Gelen Baş Ağrısı
Boyundan gelen baş ağrısı nasıl meydana gelir? Sanıldığının aksine baş ağrısı kaynağı her zaman beyin olmaz. Baş ağrısının boyundan da kaynaklanabil...
Adet Öncesi Baş Ağrısı
Adet Öncesi Baş Ağrısı
Adet öncesi baş ağrısı, olma ihtimali normal zamanlara göre ve erkeklerin baş ağrısına yakalanmalarına göre karşılaştırıldığında kadınlarda adet önc...
Baş Ağrısı İçin Ne Yapılmalı
Baş Ağrısı İçin Ne Yapılmalı
Baş ağrısı için ne yapılmalı? Öncelikle görülen baş ağrısı eğer tıbbi müdahele gerektirecek şekilde şiddetli ise kişinin kullandığı ilaçları bırakmama...
Şeker Hastalığı Baş Ağrısı Yaparmı
Şeker Hastalığı Baş Ağrısı Yaparmı
Şeker hastalığı baş ağrısı yapar mı? Şayet baş ağrınız sürekli oluyorsa ve baş ağrınızın çözümü farklı sebeplerden ortaya çıkmadıysa, kan şekerinizi...
Gebelikte Baş Ağrısı Ne Zaman Başlar
Gebelikte Baş Ağrısı Ne Zaman Başlar
Gebelikte baş ağrısı ne zaman başlar, anne adayları heyecanla bebeklerini dünyaya getirmek için bekledikleri süreçte birçok sıkıntıya maruz kalabilirl...
Gece Baş Ağrısı
Gece Baş Ağrısı
Gece baş ağrısı, ağrı ile uyku arasında yakın bir ilişki olduğu bilinmektedir. Ağrı ile uyku arasındaki ilişki iki şekilde değerlendirilebilir. Bazen ...
Başın Sol Tarafında Ağrı
Başın Sol Tarafında Ağrı
Başın sol tarafında ağrı, bölgesel olarak gerçekleşen baş ağrıları toplumda en sık görülen ağrı türleri arasındadır. Migren genellikle başın bir k...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Baş Ağrısının Göze Vurması
Baş Arkası Ağrısı
Kulak ve Baş Ağrısı
Burun Kanaması ve Baş Ağrısı
Başın Sağ Tarafında Ağrı
Mide Bulantısı Ve Bacaklarımda Halsizlik
Ensemin Saçımin Bittiği Yerde Ağri
Şiddetli Baş Ağrısı
Alnımın Sağ Ve Sol Köşe Ağrısı
Ağrı Hala Devam Ediyor
Tıbbi Sorumluluk Reddi  
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Mide Bulantısı Ve Bacaklarımda Halsizlik
Ensemin Saçımin Bittiği Yerde Ağri
Şiddetli Baş Ağrısı
Alnımın Sağ Ve Sol Köşe Ağrısı
Ağrı Hala Devam Ediyor
Yardım Sayfaları
Tıbbi Sorumluluk Reddi  
Gizlilik Politikası  
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ocak - 2024